Управління освіти, молоді та спорту Баришівської районної державної адміністрації Київської області

Міжнародний день захисту дітей!

Сьогодні, 1 червня, Україна та ще понад 60 країн світу відзначають Міжнародний день захисту дітей.

Це одне з найстаріших міжнародних свят, ідея відзначати яке  виникла 1 червня 1925 року. Водночас офіційним роком народження Міжнародного дня захисту дітей вважають не 1925-й, а 1949 рік. Саме тоді в Парижі відбулася спеціальна сесія Міжнародної демократичної федерації жінок, на якій і було вирішено заснувати дитяче свято. Відзначати свято почали вже з наступного року: у 1950 році урочисті заходи відбулися в 51 країні. У 1959 році ООН ухвалила Декларацію прав дитини, якою закликала батьків, громадські організації та уряди визнавати права дітей та сприяти їхньому дотриманню. А вже у 1989 році організація представила перший міжнародний документ відповідного характеру – Конвенцію про права дитини.

У 1991 році Україна приєдналася до Конвенції ООН про права дитини, однак відзначати свято почала з 1998 року – після підписання 30 травня президентом Леонідом Кучмою указу "Про день захисту дітей".

Звісно, цього дня для дітей влаштовують різні розважальні заходи: конкурси з подарунками, концерти, виставки, вікторини. Однак це свято, скоріше, орієнтоване на дорослих, адже головна мета – розказати про проблеми і труднощі дітей у всьому світі, наголосити на важливості захисту їхніх прав.

Цього дня світова спільнота закликає також зупинити домашнє насильство, проводить освітні компанії для дітей з інформацією про те, куди вони можуть звернутися в разі обмеження їхніх прав.

У зв’язку з бойовими діями перед Україною постали нові виклики у сфері захисту прав дітей. Сьогодні дуже гостро порушено питання дітей-сиріт, переселенців, дітей із неповних чи сімей, що потребують підтримки.

Головний заклик більшості акцій, які відбуваються цього дня в понад 60 країнах світу, – тільки дорослим під силу вирішити проблеми дітей.                      

З 2013 року за ініціативи ООН цього дня відзначають ще одне сімейне свято – Всесвітній день батьків.« повернутися до списку новин